Katedra v médiích

Jaroslav Šotola se stal ombudsmanem FF UP

Studenti filozofické fakulty si zvolili nového ochránce práv. Na další tři roky úřad ombudsmana získal Jaroslav Šotola z naší katedry. Rozhovor s Jaroslavem Šotolou pro univerzitní Žurnál zde

Dan Ryšavý: Kraje nadále zůstávají spíše na okraji zájmu

Hana Horáková na ČR Vltava o ženách a antropologii

Veronika Gigalová o řešení konfliktů na pracovišti

30. dubna byla doktorka Veronika Gigalová hostem Dobrého rána na kanálu ČT2. Ku příležitosti Dne pracoviště hovořila o řešení konfliktů na pracovišti.

Martin Fafejta o lidské sexualitě

31. května 2019 vyšel rozhovor s doktorem Martinem Fafejtou v časopise Studenta mimo jiné na téma lidská sexualita, pornografie či homofobie.

Martin Fafejta s Jakubem Rálišem o svobodě slova na pozadí pozvání Jordana Petersona na půdu univerzity

22. dubna 2019 proběhla na Českém rozhlasu diskuze nad návrhem pozvat na univerzitní akademickou půdu kontroverzního amerického psychologa Jordana Petersona. Společně s doktorem Martinem Fafejtou diskutuje i ředitel festivalu Academia Film Olomouc Jakub Ráliš.

Jana Kadlecová o body-hackingu a čipech v tělech

19. listopadu 2018 v časopisu Studenta vyšel rozhovor s doktorandkou Janou Kadlecovou s tématem body-hackingu. Dozvíte se o tom, jakým způsobem lidé nakládají se svým tělem, a snu o vylepšeném člověku.

Michal Prokeš o možnostech doučování dětí v rámci Člověka v tísni

3. září 2018 proběhl rozhovor s doktorandem Michalem Prokešem nad tématem doučování dětí v rámci Člověka v tísni. Poslechněte si podcast Českého rozhlasu o možnostech vzdělávání.

Jaroslav Šotola o problematice genderu a Instambulské úmluvy v rámci katolické komunity

29. května 2018 vyšel na stánkách Christnetu komentář doktora Jaroslava Šotoly k problematice genderu a Istanbulské úmluvy v kontextu české katolické komunity.

Kateřina Mildnerová o tzv. Namibijských dětech v ČR

Paní doktorka Kateřina Mildnerová byla 23. března 2018 hostem Českého rozhlasu. V rozhovoru se můžete dozvědět o jejím výzkumu mapujícím příběhy tzv. Namibijských dětí, které v 80. letech vyrůstaly v Československu. V rozhovoru se také dozvíte něco o čarodějnictví a léčitelství v subsaharské Africe. 

Dušan Lužný o sociologii průmyslu

27. listopadu 2017 vyšel rozhovor s profesorem Dušanem Lužným na stránkách Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Rozhovor se točí kolem specifik Ostravy a nutnosti sociologie průmyslu.

Daniel Topinka o své nové knize Muslimové v Česku

13. ledna 2017 vyšel na Českém rozhlase rozhovor s doktorem Danielem Topinkou o jeho nové publikaci Muslimové v Česku. V článku se dozvíte, o čem kniha pojednává a jak probíhal výzkum, o jehož výsledky se práce opírá.

Kateřina Mildnerová o čarodějnictví v Africe

14. listopadu 2016 byl publikován příspěvek doktorky Kateřiny Mildnerové na kanále A15, který se týká problematiky čarodějnictví v Africe.

Veronika Gigalová o hypermoderní společnosti

10. října 2016 vyšel příspěvek A15 s doktorkou Veronikou Gigalovou, v němž paní doktorka hovoří o hypermoderní společnosti.

Martin Fafejta o intersexualitě

8. září 2015 vyšel na studentském kanále A15 příspěvek doktora Martina Fafejty o intersexualitě.